بهار دلکش رسیدودل ...

سلام ...این هم از عید  ...آمد و رفت مثل عیدهای پار و پیرار...امسال اصفهان شلوغ تر از سال های پیش بود .به خصوص میدان نقش جهان که تا به حال این همه مسافر به خود ندیده بود ...در صداو سیما هم اتفاقات جالبی افتاد مثلا شب عید ..مردم جمال مبارک بهروز وثوقی را سوار بر موتور دیدند...یا همان شب یکی از ترانه های ایرج یا همان فردین خودمان !  بازخوانی شد..فردا هم صدای گرم فرهاد از شبکه جام جم چه حالی داد..بوی عیدی بوی توپ ..بوی کاغذ رنگی ...

این ها نوید از خانه تکانی در صدا و سیما می دهد...که به این نتیجه رسیده ترانه های ۴۰ سال پیش هنوز هم از خوانندگان خوش صدا و سیمای رسانه ی ملی جذاب تر و ماندگارترند..

این رباعی را شب عید ساختم خیلی هم جدی نیست :

یک دفتر خالی از غزل بود بهار

می آمد و شیشه در بغل بود بهار

بانگی زدو خواب نازمان را آشفت

امسال خروس بی محل بود بهار !

**

                              معرفی یک کتاب                    

اقای راشد انصاری طنز نویس جنوبی اخیرا مجموعه نوشته های منظوم و منثور خود را  با نام <<لطفا میخ نشوید >> به چاپ رسانده و لطف کرده اند یک نسخه از آن را برای من فرستاده اند..این مجموعه را انتشارات همسایه منتشر کرده است .

نوشته های منثور ایشان را بیشتر پسندیدم .اگرچه طنز راشد خیلی جاها به فکاهی نزدیک شده و اغلب بومی بوده و در خیابان ها و ادارات و کوچه های بندر عباس پرسه می زند ...ولی او تلاش می کند تا نوشته ای فرا مرزی ارایه کند که تلاش او را می ستایم ...

راشد در بیشتر نشریات طنز کشور قلم زده و حضوری مستمر و جدی  در این عرصه دارد.در نشریه <<آوای هرمزگان>> هم صفحه طنز  بادمجان را اداره می کند...من خودم را شایسته نمی دانم که در مورد مجموعه ایشان نظر بدهم چون با طنز سر و کار جدی ندارم ..ولی بنا به وظیفه مجموعه ایشان را معرفی کردم ..دوستان حتما بخوانند ..واگر مایل بودند بخندند! 

در یادداشت بعدی یک غزل جدید برایتان می نویسم ..

/ 0 نظر / 52 بازدید