یک توضیح و یک خبر

خبرگزاری مهر اخیرا با چند نفر از شاعران کشور در خصوص ترانه سرایی گفتگویی انجام داده است که بنده ی بی سواد کم ذوق هم تصادفا در این لیست قرار گرفته ام ! ظاهرا مجموعه این چند گفتگو خواسته یا ناخواسته  به گونه ای جهت دار در سایت خبرگزاری مهر درج شده است .و این را به ذهن متبادر می کند که له یا علیه شخص یا گروهی خاص مو ضع گیری شده است ...ودر جایی از گفته های من به علی معلم و قیصر امین پور به عنوان شاخص ترین اعضای شورای شعر صدا و سیما اشاره شده است .در صورتیکه من از این دو شاعر به عنوان شاخص ترین ترانه سرایان کشور یاد کرده ام و اصولا اعضای شورای شعر صدا و سیما  به جز دو نفر (که از شاعران خوب کشور هستند) را نمی شناسم ... متن این گفتگو را در اینجا بخوانید.

**

 به استحضار دوستان عزیز شاعر و ترانه سرا که گفته های مرا به عنوان  بخشی از یک ائتلاف  گروهی هشت نفره له یا علیه شخص یا گروهی تعبیر کرده اندمی رسانم جمله ی فوق در گفتگوی من با خبر گزاری مهر نبوده و احنمالا برداشت شخصی تهیه کنندگان  این گفتگو یا اشتباه در حروفچینی است .

**

اخیرا به دعوت سفارت فرانسه کارناوالی از شاعران فرانسوی و ایرانی در شهرهای مختلف کشور به راه افتاده و موضوع هم گفتگو با طبیعت بوده است !! ظاهرا همه چیز امن و امان است و فقط شاعران ایران گفتگو با طبیعت را کم داشته اند که به حمدالله حل شده است ! از اقای سپانلو واقعا مدیریت چنین برنامه ی تبلیغی بی ثمری بعید است .بنده ضمن تکذیب حضور خودم در این کارناوال از خوانندگان محترم دعوت می کنم مختصری از این اتفاق !! ادبی را در سایت ایسنا بخوانند.

**

جمعه نهم اردیبهشت ماه جلسه ی نقد کتاب غزل مزل اولین مجموعه شعر دوست شاعرم ابراهیم اسماعیلی در محل انتشارات گفتمان اندیشه معاصر خمینی شهر برگزار شد .دراین جلسه که با استقبال خوب دوستداران شعر و شاعران اصفهان مواجه شد استاد محمدعلی بهمنی -محمد سلمانی -محمد مستقیمی (راهی ) هوشیار انصاری فر - و دیگر دوستان  مجموعه ابراهیم اسماعیلی را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

عصر همان روز جلسه شعر و موسیقی در یکی از باغات اطراف خمینی شهر با حضور استاد محمد علی بهمنی برگزار شد...

ضمن سپاس از استاد بهمنی امیدوارم کاستی ها را بر ما ببخشایند.

/ 0 نظر / 64 بازدید